ETTU Európai TOP16

Posted by

A svájci Montreux városában került megrendezésre a 2018-as európai TOP16 verseny.

A férfiaknál papírforma szerinti német döntő jött össze, hiszen a jelenlegi világelső Dimitrij Ovtcharovon kívül a szintén német Timo Boll is indult esélyesként. Timo egy kicsit nehezebb (4:2) meccset játszott az elődöntőben Vladimir Samsonov ellen, míg Dima 4-1 arányban nyert Jonathan Groth ellen. A döntőben viszont Timo a szerencse kegyeltje lett. Amit megpróbált szinte minden bejött, még a kerítés is kolbászból volt ezen a napon neki. Annyi neccet és csuszát ütött, hogy nem győzött bocsánat kérni. A legjobban talán a harmadik szettben látható, hogy Dima kedve mennyire elment a játéktól. Végül Timo Boll 4:0 arányban hódította el a kupát.

A férfiaknál végül Jonathan Groth lett a harmadik egy nagyon szoros mérkőzés után Vladimir Samsonov ellen.

A nőknél Póta Georgina is indulhatott a TOP16 tornán. Az első mérkőzését a német Petrissa Solja ellen játszotta és ugyanúgy, mint a tavalyi világkupán, itt is simán győzött 4:1 arányban. Utána viszont a Szőcs Bernadettel hozta össze a sorsolás, ahol 0-4-es vereséget szenvedett. A román hölgy így tovább jutott és egészen a döntőig menetelt, ahol a holland színekben versenyző Li Jie ellen állhatott asztalhoz. Okos és türelmes játékkal a szinte már veterán korban lévő Li Jiét végül 4-1 arányban le is győzte és megszerezte a TOP16 kupát.