2017 ITTF Világbajnokság – június 1.

Posted by
Wade Towsend @ ITTF cikke alapján

Meghalt a király, éljen a király“? Harimoto Tomokazu egy puccsot hajtott végre Düsseldorfban és letaszította a japán trónjáról a 6. kiemelt Jun Mizutanit. A 13 éves fiatal játékos 4:1-re győzte le japán eddigi legjobb játékosát. Vajon ő még túl fiatal, hogy világbajnokságot nyerjen? Harimoto másként gondolja: “A kornak semmi köze az asztaliteniszhez.”

Statisztika fényében: Hugo Calderrano egy statisztikai anomália. A férfi egyes küzdelmekben már csak 32 játékos maradt állva, 16 ázsiai, 15 európai és ő egyedül a dél-amerikai kontinensről. Tegnap a brazil játékos gyors játékban győzte le Alamiyan Noshadot és mostantól már egy egész kontinens szurkolását élvezheti egyedül.

Német arany? Talán a vegyes párosok küzdelmeiben van a legnagyobb lehetőség, hogy a német közönség egy hazai aranyéremnek örülhessen. Solja Petrissa és Fang Bo nagy támogatottságot élvez a Düsseldorfi csarnokban és az elődöntőig jutottak már úgy, hogy csak egyetlen szettet vesztettek.

Verhetetlenek? A kínai csapatból még senki sem esett ki. A női csapat tagjai ma még egy szettet sem vesztettek.

Hogy mit mondott? Zhang Jike érdekes dolgokon megy keresztül Düsseldorfban. Ezen a napon az osztrák színekben induló Gárdos Róbertet győzte le 4:2-re annak ellenére, hogy az üvöltve szurkoló, osztrák nézőktől csak egy pár méter választotta el. A mérkőzés után a következőket találta mondani, annak ellenére, hogy az ő szurkolói szinte minden versenyen a leghangosabbak közé tartoznak: “Amikor a szurkolókról van szó, mindennek van előnye és hátránya. A jó oldala a dolgoknak, hogy amikor hátulról kell feljönnöm, akkor jól esik a buzdítás. Az asztalitenisz azonban egy csendes sport. Amikor vezetek, akkor viszont jobb ha a szurkolók egy kicsit csendesebbek.” 🙂

Taktikus: A negyedik nap taktikai díját Dimitrij Ovtcharovnak ítélhetjük oda. A német csapatnak ma nehéz napja volt, hiába a hazai pálya előnye. Dima viszont mosolyt csalhatott a helyi nézők arcára mivel sikerül legyőznie az angol Paul Drinkhallt 11-3,5-11,11-4,11-5,11-5 arányban. Mégis a győzelemhez sokban segített az ideális időben végrehajtott időkérés. A meccs utáni beszélgetésben is utalt rá: “Az edzőimmel sokat beszélgettük az időkérésekről. Az előző mérkőzés folyamán rontottam egy nagyon könnyű labdát és akkor el is vesztettem a koncentrációmat. Az edzők azt mondták, hogy pont ott volt az ideje, hogy gyorsan időt kérjek. Így amikor az előbb Paul a negyedik szettben feljött 6-5-re, kikértem az időt, mert tudtam, hogy ha ezt a szettet megnyerem, akkor kezemben van az egész meccs is.” Az időkérés után zsinórban 5 pontot nyert és a mérkőzés is az övé lett.

Leave a Reply